Hale stalowe – Praktyczne wykorzystanie

Hale stalowe spotykamy w wielu lokalizacjach. Ich główną zaletą jest uniwersalność oraz systemowość, co oznacza, że cały budynek składa się z wielu mniejszych, gotowych elementów.

Wykorzystanie hal stalowych

Hale stalowe możemy znaleźć praktycznie na całym świecie. Ich popularność rośnie, a pierwsze konstrukcje pojawiać zaczęły się w logistyce, gdzie dostrzeżono ich olbrzymie zalety jako obiekty magazynowe. Korzyści z takiego rozwiązania zostały bardzo szybko dostrzeżone przez przemysł, gdzie zaczęto wykorzystywać hale jako alternatywne rozwiązanie dla konstrukcji murowanych, które wcześniej funkcjonowały jako budynki produkcyjne. Ostatecznie do hal przeniosły się też pomieszczenia biurowe. Z jednej strony było to efektem konieczności współdziałania linii produkcyjnej z logistyką. Z drugiej, możliwość stworzenia równie wygodnego pomieszczenia do funkcjonowania biur. Hale są też wykorzystywane powszechnie w rolnictwie, gdzie pełnią funkcję nowoczesnej stodoły, czy funkcjonują jako miejsce do przechowywania sprzętu rolniczego. Ich zalety dostrzeżono też w sporcie, tworząc w nich boiska tenisowe, a także, jeśli chodzi o organizacje koncertów, wydarzeń sportowych czy nawet na potrzeby gastronomii.

Zalety hal stalowych

Ta rosnąca popularność nie wynika z niczego. Jest efektem zalet, jakie niesie ze sobą wykorzystanie hali stalowej. Są one przede wszystkim dużo tańsze w budowie oraz codziennym wykorzystaniu niż konstrukcje murowane. Dobrze wykonana hala stalowa nie odbiega estetycznie i funkcjonalnie od swoich odpowiedników, powstałych z innych materiałów budowlanych. Zapewniają też trwałość oraz ochronę przed warunkami atmosferycznymi. Popularność hal stalowych wynika też z szybkości jej budowania. Wynika to z możliwości zastosowania modułów. To oznacza, że w przypadku uszkodzenia jednego z nich, istnieje możliwość jego wymiany, bez konieczności demontowania całej konstrukcji. Oznacza to także łatwą możliwość rozbudowy i przebudowy hali. Nie jesteśmy zatem zmuszeni do określania docelowego rozmiaru powierzchni i możemy w miarę rozwoju przedsiębiorstwa konstruować kolejne powierzchnie w zależności od naszych potrzeb.

Czytaj również:  Konstrukcje stalowe. Proces montażu